مهراز

گردآیه ای از مقالات معماری

مهراز

گردآیه ای از مقالات معماری

مهراز

وقتی فضا توسط عناصر شکل دهنده فرم شروع میکند به حبس شدن، محصور شدن، شکل گرفتن و سازماندهی شدن؛ معماری بوجود می آید

FOK Ching

محبوب ترین مطالب
آخرین نظرات

۳ مطلب در مهر ۱۳۹۲ ثبت شده است

این مکان یک رستوران جدید التاسیس در مرکز خرید Cvmba ya می باشد. به گفته طراحان آن زمین دراز و باریک آن باعث شد که آنها به احتیاج این مکان به یک سالن غذاخوری خصوصی پی ببرند. بنابراین با قراردادن سرویس ها، سالن غذاخوری را به دو قسمت تقسیم کردند. بخش خصوصی در قسمت پشتی و بخش عمومی در قسمت ورودی رستوران قراردارد. از نکات قابل توجه در ساخت این رستوران استفاده از ماشین های CNC و برش دهنده های لیزری و پرینترهای در مقیاس عظیم است که علاوه بر کاهش استفاده از کارگران در زمان و هزینه نیز صرفه جویی شده است. در طراحی سقف و دیوارها می توان نفوذ معماری سنتی چینی را در آن مشاهده نمود. به عقیده بنده طرحهای سنتی ایجاد شده روی دیوار میتوانند الگویی برای چگونگی ایجاد فرمهای سنتی خودمان به شیوه مدرن باشند. ضمنا طرحهای نقاشی شده به رنگ قرمز نیز علاوه بر نمایش طرحهای سنتی بدلیل رنگ محرک خود میتواند رنگ مناسبی برای رستوران باشد.

معمار : Hou de Sousa

مکان : Quito ,Pichincha, Ecuador

فضا : 200 m2

سال : 2013

۳ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۰ مهر ۹۲ ، ۱۲:۴۷
فردین طهماسبی

فیلمی کوتاه در ارتباط با معماری شهری

در آپارات ببینید

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۵ مهر ۹۲ ، ۲۰:۰۶
فردین طهماسبی

 بابک گلکار هنرمند ایرانی که با ساخت آسمانخراش از الگوی فرش،یک رابطه دوبعدی و سه بعدی،معماری و هنر،و در نهایت تنش های زیادی نه تنها در مورد ارتباط شرق و غرب را مطرح کرده،بلکه از طریق ارتفاع دادن(Extrud) استادانه به الگوی زینتی فرش عشایری پارسی،تولید انعکاس بصری و مفهومی پویا در موانع فرهنگی موجود را مطرح کرده است.

این مرجع ها و نمادها در طرح،از نمادهای میهن پرستی غرب ساخته نشده،بلکه با توجه به کلان شهرهای در حال ظهور و پیشرفته عربی است که با فروش نفت برای آنها به ارمغان آمده است. 


۲ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۰۱ مهر ۹۲ ، ۰۹:۵۷
فردین طهماسبی